Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обрано запобіжний захід колишньому міському голові м.Миколаєва

08 листопада 2017, 10:09

До Центрального районного суду м.Миколаєва надійшло клопотання слідчого про обрання міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо колишнього міського голови м.Миколаєва, який обіймав цю посаду з 1994 по 1998 рік.

Чоловік підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.4 ст.190,ч.5 ст.191,ч.3ст. 209,ч.2 ст.366 КК України.

Відповідно до повідомлення про підозру, екс-очільник обласного центру в 2008 році шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами, що інвестував громадянин Південної Кореї в сільськогосподарську галузь області, на суму близько 2,5 млн доларів США.

В обґрунтування клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу зазначалось, що чоловік підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, потерпілого, експертів, перешкоджати слідству іншим чином.

Проте доказів щодо можливості тривалого переховування за кордоном, впливу на свідків та перешкоджання розслідуванню кримінального провадження іншим чином прокурор у судовому засіданні не надав.

Підозрюваний свою провину не визнавав та просив при обранні запобіжного заходу зважити на його вік, стан здоров’я, наявність двох неповнолітніх дітей і той факт, що він з’являвся за усіма викликами слідства та суду, а отже в нього не має наміру ухилятись в подальшому.

Дослідивши матеріали клопотання та заслухавши думки сторін, суд дійшов висновку про обґрунтованість ризику щодо можливого переховування від слідства, з урахуванням тяжкості покарання, яке загрожує підозрюваному у разі доведення його вини та ухвалив обрати йому запобіжний захід у виді застави в розмірі 160 тис гривень, які необхідно внести на відповідний рахунок протягом п’яти днів.

Суд роз’яснив підозрюваному, що у разі не внесення зазначеної застави до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а у разі порушення покладених на нього обов’язків грошові кошти будуть звернуті у дохід держави.

Нагадаємо, екс-очільника міста вироком Центрального районного суду м.Миколаєва від 01.07.2013 року було визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.4 ст.190,ч.5 ст.191,ч.3ст. 209,ч.2 ст.366 КК України.

Окрім цього, його винуватість було визнано колегією суддів Апеляційного суду Миколаївської області у лютому 2015 року. Йому було призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності на строк 3 роки, з конфіскацією 1/2 частини майна.

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України, від 22.10.2015 року зазначені вироки з процесуальних моментів, що стосувались допиту потерпілого громадянина Південної Кореї скасовано, а кримінальне провадження щодо колишнього міського голови скеровано на нове розслідування.

Джерело

За повідомленням прес-служби суду