flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 25.04.2024м. Запоріжжя № 2

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням зборів суддів

Господарського суду Запорізької області

"15" березня  2016р. № 3

(зі змінами, внесеними рішеннями зборів суддів

Господарського суду Запорізької області

від 09.06.2017 №2, від 15.12.2017 № 9,

від 17.03.2020 № 1, від 02.12.2021 № 2, від 25.04.2024 №2

 

Голова зборів

_____________К.В. ПРОСКУРЯКОВ

 

 

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

господарського суду Запорізької області



  1. Загальніположення

1.1. Відповідно до "Положення про автоматизовану систему документообігу суду", затвердженогорішенням Ради суддівУкраїни № 25 від 02 квітня 2015 року та наказом ДержавноїсудовоїадміністраціїУкраїни№ 45 від 02 квітня 2015 року (далі - "Положення"),  іззмінамиі доповненнямивнесенимирішенням Ради суддівУкраїнивід 05.06.2015 № 55 та наказом ДСА Українивід 05.06.2015 № 76, рішенням Ради суддівУкраїнивід 03.03.2016 № 21 та наказом ДСА Українивід 03.03.2016 № 41, рішенням Ради суддівУкраїнивід 02.03.2018 р. № 17, рішенням Ради суддівУкраїнивід 12.04.2018 р. № 16, рішенням Ради суддів України від 11.04.2024 №11у Господарськомусуді Запорізької області запроваджуєтьсявикористанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду шляхом використаннякомп’ютерноїпрограми "Діловодствоспеціалізованого суду", яка розробленаадміністраторомавтоматизованоїсистеми для судівгосподарськоїюрисдикції.

1.2. Використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду та порядок їїфункціонуваннявизначаєтьсявказанимвищеПоложенням з особливостями, визначенимицими Засадами.

1.3. Зборисуддів господарського суду Запорізької області (далі - Зборисуддів) маютьвизначенівказанимПоложенням та цими Засадами повноваженнящодо розгляду питаньстосовно порядку функціонуванняавтоматизованоїсистеми.

1.4. Затвердженірішеннямзборівсуддів Засади використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду вносяться до автоматизованоїсистеми не пізнішеробочого дня, щонастаєпісляпроведенняцихзборів.

1.5. У разівнесеннязмін до Засад використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду зборисуддівновимрішеннямзатверджуютьвідповіднізміни до Засад використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду. Засади використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду (зізмінами та доповненнями) вносяться до автоматизованоїсистеми та оприлюднюються на веб-порталі судовоївладиУкраїни не пізнішеробочого дня, щонастаєпісляпроведенняцихзборів.

1.6. Засади використаннярозробленовідповідно до Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України “Про внесеннязмін до ГПК України, ЦПК України, КАС України та іншихзаконодавчихактів” від 03.10.2017 р. № 2147-VІІІ), Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженоїРішенням Ради суддівУкраїнивід 26.11.2010 р. № 30 зізмінамиі доповненнями внесеними Рішенням Ради суддів України від 11.04.2024 №4.

1.7. Знеструмленняелектромережі суду, вихід з ладу сервера автоматизованоїсистеми та іншіумови, якіунеможливлюютьфункціонуванняавтоматизованоїсистеми, відповідно до Положенняфіксуються актами, складенимикомісієюпідголовуваннямкерівникаапарату (особи, яка виконуєйогообов’язки), іззазначенням у них дати, часу настання та закінченнядіївідповіднихобставин, причин виникнення, заходіввжитих для їхусунення. Електронніпримірникизазначенихактіввносяться до автоматизованоїсистеми не пізнішенаступногоробочого дня, щонастаєпісляусуненняобставин.

1.8. Автоматичнийрозподілсудових справ міжсуддямиздійснюєтьсяневідкладнопісляналагодженняроботиавтоматизованоїсистемидокументообігу суду. А у випадку, коли налагодженняавтоматизованоїсистемидокументообігу суду відбулось в неробочий час (після 18:00 пн.-чт./16:45 пт. робочого дня або в неробочідні) розподілсудових справ міжсуддямиздійснюється не пізнішенаступногоробочого дня післявідновленняроботиавтоматизованоїсистемидокументообігу суду.

1.9. Інформація про неможливістьсуддівідправлятиправосуддя у зв’язку з відпусткою, непрацездатністю, навчанням, відрядженнямтощо та про відповіднінакази та розпорядженняголови суду вноситься відповідальною за це особою щоденно у робочідні з 09:00 до 9:59 до КП “Діловодствоспеціалізованого суду” або до іншоїпрограми, на підставіданихякоїздійснюєтьсяавтоматизованийрозподілсудових справ. Табель облікуробочого часу судді в зазначенихвищепрограмахактуалізується (зберігається в системі), відповідальною особою, щоденно у робочідні до 10 год. 10 хв. Судді, які до 10 год. 00 хв. не повідомили про свою відсутність на робочомумісцівідділ управління персоналом суду за наявностівідповіднихповноважень на відправленняправосуддя автоматично включаються до табеля, як такі, щоможутьприймати участь у автоматизованомурозподілісудових справ.     

 

  1. Функціональніобов’язки, права користувачівавтоматизованоїсистеми

 

2.1. Функціональніобов’язки, права користувачівавтоматизованоїсистеми, надання та позбавлення права доступу до неї в судівизначається на підставінаказівкерівникаапарату суду.

Налаштуванняавтоматизованогоробочогомісцякористувачаавтоматизованоїсистеми у відповідності до функціональнихобов’язків та прав доступу, визначених наказом керівникаапарату суду, здійснюєтехнічнийадміністратор.

2.2. Користувачіавтоматизованоїсистемивідповідно до своїх прав вносять до базиданихавтоматизованоїсистемиінформацію, передбаченуПоложенням про автоматизовану систему документообігу суду.

2.3. Використання ЕЦП уповноваженими на цекористувачамиавтоматизованоїсистемиздійснюєтьсяв порядку, визначеному Законом України “Про електроннідовірчіпослуги”. Відмовакористувачаавтоматизованоїсистеми, уповноваженого на використання ЕЦП, відотримання та використання ЕЦП з будь-якихпідстав не допускається.

 

  1. Параметриавтоматизованогорозподілу справ та заяв

 

3.1. Розподілсудових справ міжсуддямиздійснюється з урахуванням:

- спеціалізаціїсуддів

- навантаження кожного судді

- тимчасовоїнепрацездатностісуддів, перебуваннясуддів у відпустці, у відрядженні

- закінченнятермінуповноваженьсудді

- іншихпередбачених законом випадках, у якихсуддя не можездійснюватиправосуддяабобрати участь у розгляді справ.

3.2. Формуванняколегій для колегіального розгляду справи в судіздійснюєтьсяавтоматизованою системою документообігу суду з врахуваннямспеціалізації та навантаженнясуддів. Зборисуддівможутьвизначатискладипостійно-діючихколегійсуддів.

3.3. В судівстановленоспеціалізаціїсуддів з розгляду таких категорій справ:

- позовне провадження, наказне провадження

- банкрутство та позовне провадження

3.4. В судівстановленінаступнікоефіцієнтинавантаженнясуддів, щозаймаютьадміністративні посади:

- голова суду -1 (70% відсередньогонавантаження на суддю)

- заступник голови суду -1 (90% відсередньогонавантаження на суддю).

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

 

4.1. Вхідна кореспонденція, в т. ч. процесуальні документи, приймається і опрацьовується користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків, і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов у неробочий час, створювані – у день підписання або затвердження.

У разі неможливості з об’єктивних причин (кінець робочого дня, тощо) здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, визначений керівництвом суду, із зазначенням причин встановлення такого терміну.

У разінадходженнязаяв про розподілсудовихвитрат, такі заяви реєструються в автоматизованійсистемі як карткадодатковихматеріалівбез протоколупередачі на автоматизованийрозподіл справ міжсуддями. У разінадходженнязаяв про розподілсудовихвитратіз посиланням на ст. 244 ГПК України, такі заяви реєструються в автоматизованійсистемі як карткадодатковихматеріалів та передаються на автоматизованийрозподіл справ міжсуддями, результатом якого є протокол.

У разінадходженнязапитувід суду апеляційноїінстанції на витребування справи, яка перебуває в провадженнісудді, який на час надходження такого запитувідсутній (тимчасованепрацездатність, відрядження, довготривалавідпустка), такий запит реєструється в автоматизованійсистемі як КДМ для можливостіздійсненняподальшогоавтоматизованогорозподілуміжсуддями для вирішенняпитання про зупинення провадження у справі.

4.2. Під час реєстраціївхідноїкореспонденції та при здійсненніавтоматизованогорозподілупозовнихзаяв (справ) міжсуддямивраховуватикатегоріїспоріввідповідно до класифікатора, затвердженого наказом ДержавноїсудовоїадміністраціїУкраїнивід 21.12.2018 р. № 622 “Про затвердженняЗагальногокласифікатораспеціалізаційсуддів та категорій справ” (наказ керівникаапарату суду від 03.01.2019 р. № 3аг/ап “Про організаціюроботищодовведення в діюкласифікатора”).     

4.3. Розподілсудових справ здійснюється в суді в день їхреєстрації, на підставіінформації, внесеної до автоматизованоїсистеми, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійсненняавтоматизованогорозподілусудових справ, визначеною наказом керівникаапарату суду.

4.4. Визначеннясуддіабоколегіїсуддів для розгляду конкретної справи у Господарськомусуді Запорізької області здійснюєтьсяавтоматизованою системою шляхом:

- автоматизованогорозподілусудових справ;

- пакетного автоматизованогорозподілусудових справ післяреєстраціїпевноїкількостісудових справ;

- розподілусудових справ шляхом передачісудової справи ранішевизначеному у судовійсправісудді;

- автоматичневизначення складу колегіїсуддів;

- повторного автоматизованогорозподілусудових справ.

Зборисуддів Господарського суду Запорізької області суду мають право визначатиособливостіавтоматизованогорозподілусудових справ у випадках, прямо передбаченихПоложенням.

4.5. Не розподіляютьсящодо конкретного суддісудові справи, щонадійшли:

- за два місяці до закінченняповноваженьсудді;

- за три робочихднідо початкувідпустки, якщоїїтривалість становить меншечотирнадцятикалендарнихднів;

- за чотирнадцятькалендарнихднів (якщоїїтривалість становить не менше 14 календарнихднів);

- за 30 днівдо початкувідпустки (якщоїїтривалість становить 26 та більшекалендарнихднів);

- у періодвідпусткисудді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочідні – якщотривалістьвідрядження становить більше семи календарнихднів) та в дніперебуваннясудді у відрядженні;

- під час тимчасовоїнепрацездатностісудді;

- за один робочий день до направленнясудді на навчання, підвищеннякваліфікації, для участі у семінарськихзаняттях, діяльностіорганівсуддівськогосамоврядування, Вищої ради юстиціїтощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у дніперебуваннясудді на навчанні, підвищеннікваліфікації, участі у семінарськихзаняттях, діяльностіорганівсуддівськогосамоврядування, Вищої ради юстиціїтощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разіпризначеннясудді членом ВищоїкваліфікаційноїкомісіїсуддівУкраїни – з моменту прийняття рішення про призначення;

- в іншихпередбачених законом випадках, у якихсуддя не можездійснюватиправосуддяабобрати участь у розглядісудових справ.

Дні, у які не розподіляютьсящодо конкретного суддісудові справи, враховуються при розрахункукоефіцієнтунавантаженнясудді на момент автоматизованогорозподілусудової справи.

 

  1. Правила здійсненняавтоматизованогорозподілусудових справ міжсуддями

 

5.1. Автоматизованийрозподілсудових справ здійснюється в автоматизованійсистемі за такими правилами:

- іззагального списку суддіввизначаютьсясудді, якімаютьповноваженнящодо розгляду судової справи на момент автоматизованогорозподілу;

- для суддів, якімаютьповноваженнящодо розгляду судової справи на момент автоматизованогорозподілу, здійснюєтьсярозрахуноккоефіцієнтівнавантаження;

- із числа суддів, якімаютьповноваженнящодо розгляду судової справи на момент автоматизованогорозподілу з урахуваннямвизначенихавтоматизованою системою коефіцієнтівнавантаженняздійснюєтьсявизначеннясудді для розгляду конкретноїсудової справи за принципом випадковості.

5.2. Розподілсудових справ міжсуддямиздійснюється з урахуванням:

-  спеціалізаціїсуддів;

- навантаження кожного судді;

-  тимчасовоїнепрацездатностісуддів, перебуваннясуддів у відпустці, у відрядженні;

-  закінченнятермінуповноваженьсудді;

- в іншихпередбачених законом випадках, у якихсуддя не можездійснюватиправосуддяабобрати участь у розглядісудових справ.

5.3. Формуванняколегій для колегіального розгляду справи в судіздійснюєтьсяавтоматизованою системою документообігу суду з врахуваннямспеціалізації та навантаженнясуддів. Зборисуддівможутьвизначатискладипостійно-діючихколегійсуддів.

5.4. В Господарськомусуді Запорізької області спеціалізаціясуддів та коефіцієнтискладності справ за категоріями, коефіцієнтискладностіокремихпроцесуальнихпитань, коефіцієнтиформиучастісудді та коефіцієнтиадміністративних посад визначаютьсявідповідно до Загальногокласифікатораспеціалізаційсуддів та категорій справ, затвердженого наказом ДержавноїсудовоїадміністраціїУкраїни № 622 від 21.12.2018 (зізмінами та додатками).

 

  1. Повноваженнязборівсуддівщодоздійсненняавтоматизованогорозподілусудових справ міжсуддями

 

6.1. Зборисуддів Господарського суду Запорізької області мають право запроваджуватиспеціалізаціюсуддів з розгляду конкретнихкатегорійсудових справ. Спеціалізаціясуддіввизначаєтьсяізрозрахункурозподілу не меншедвохсуддів на одну спеціалізацію.

6.2.     Якщорозгляд справи здійснюєтьсяколегіально, склад колегіїсуддіввизначаєтьсяавтоматизованою системою. Зборисуддівможутьвизначитискладипостійно-діючихколегійсуддів.

6.3. Зборисуддів господарського суду Запорізької області мають право визначатиособливостіздійсненняавтоматизованогорозподілусудових справ:

- у випадкахвиконаннясуддямиіншоїроботи, не пов’язаноїізздійсненнямправосуддя (узагальненнясудової практики, аналізи стану здійсненнясудочинства, участь у спеціальнійпідготовці кандидата на посадусудді, підготовцісуддів та працівниківапаратівсудів, а також здійсненнянауково-викладацькоїдіяльності в НаціональнійшколісуддівУкраїни);

- у випадкахвиявленнязначноїрізниці в навантаженні на суддів (колегіюсуддів);

- якіпідлягалипередачіранішевизначеному в судовійсправіголовуючомусудді (судді-доповідачу) у випадкахвідсутності такого судді, якщоцепризведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у розумні строки;

- у разі повторного надходженнядо судупозовнихзаяв, апеляційних і касаційнихскарг, з передбаченихпроцесуальним законом підстав.

6.4. Зборисуддівмають право визначати:

- особливостірозподілусудових справ при виконаннісуддеюіншихповноважень, не пов’язанихізздійсненнямправосуддя,

- коефіцієнтадміністративних посад (рішеннямзборівсуддів господарського суду Запорізької області № 4 від 12.10.2017р. визначенокоефіцієнтнавантаженняголови суду на рівні 70%, заступника голови суду - 90% відкоефіцієнтунавантаженняінших      суддів),

- необхідністьврахування при розрахункукоефіцієнтунавантаженнясудді на момент автоматизованогорозподілусудової справи днів, у які не розподіляютьсящодо конкретного суддісудові справи,

- коефіцієнт, щовраховує форму участісудді в розглядісудової справи, тощо.

6.5. Зборисуддівмають право зменшитинавантаженнящодо розгляду справ на суддів, якіобіймаютьадміністративні посади в судіабовиконуютьіншіобов'язки, не пов'язаніізздійсненнямправосуддя (є членами Ради суддівУкраїниабоздійснюютьнауково-викладацькудіяльність в НаціональнійшколісуддівУкраїни) але не більшеніж на шістдесятвідсотківпорівняно з навантаженняміншихсуддів.

6.6. Зборисуддівмають право розглядатипитаннящодонастанняобставин, якіунеможливлюють участь судді у розглядісудових справ, щоможематинаслідкомпорушення строку розгляду судових справ, передбаченоговідповіднимпроцесуальним законом.

Рішеннямзборівсуддів господарського суду Запорізької області № 4 від 12.10.2017р. визначено, що у разінастаннявказаних у цьомупунктіобставин на підставіподання такого судді, а за йоговідсутності - на підставідоповідної записки йогопомічника, або особи, щойогозамінює, керівникомапарату суду приймаєтьсявмотивованерозпорядження про здійснення повторного автоматизованогорозподілу справи.

 

  1. Особливостіпервинногоавтоматизованогорозподілу справ

 

7.1.Автоматизованийрозподілсудових справ здійснюється в автоматизованійсистемівідповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду та Засад використанняавтоматизованоїсистемидокументообігу Господарського суду Запорізької області.

7.2.Автоматизованою системою здійснюєтьсяпервиннийрозподіл:

1) позовнихзаяв;

2) заяв про видачу судового наказу в порядку наказного провадження;

3) заяв про відкриття провадження у справі про банкрутство;

4) заяв про забезпечення позову (до поданняпозовної заяви);

5) справ переданихдо суду за підсудністю;

6) судовихдорученьіноземного суду абоіншого компетентного органу іноземноїдержави, за виняткомдоручень м. Севастополь та іншихсудівАвтономноїРеспублікиКрим, які не підлягаютьрозподілу;

7) подань державного чи приватного виконавця про примусовепроникнення до володінняіншої особи, в якоїперебуваємайноборжника.

Вказані заяви та справи реєструються та розподіляютьсяавтоматизованою системою протягом дня їхнадходженнядо суду.

7.3. Якщосудова справа підлягає розгляду (перегляду) колегієюсуддів, при автоматизованомурозподілісудових справ автоматизованою системою визначаєтьсяголовуючийсуддя, з урахуваннямспеціалізації.

7.4. Результат автоматизованогорозподілуоформлюється протоколом автоматизованогорозподілусудової справи міжсуддями, якийскладається за формою, визначеною у додатках до Положення.

В протоколізазначаються:

1) найменування суду;

2) єдинийунікальний номер судової справи;

3) номер провадження (за наявності);

4) суть судової справи (найменування позивача (заявника), відповідача (боржника), предмет спору);

5) головуючийсуддя;

6) склад колегіїсуддів (за наявності);

7) посада уповноваженої особи апарату суду, відповідальної за здійсненняавтоматизованогорозподілусудових справ, її П.І.Б, підпис;

8) дата внесення до системиавтоматизованогорозподілу.

Протокол автоматизованогорозподілусудової справи міжсуддямироздруковується, підписується та додається до матеріалівсудової справи, крімвипадківприйняттясуддею (суддею доповідачем) рішення про формування та зберігання судової справи в електронній /змішаній формі. У такому разі протокол не роздруковується, а зберігається в матеріалах справи в автоматизованій системі документообігу суду як електронний документ.

7.5. Післяавтоматизованогорозподілусудових справ автоматизованою системою відповідальна особа апарату суду не пізнішенаступногоробочого дня передаєсудові справи, заяви та іншідокументивизначеномуавтоматизованою системою головуючомусудді.

7.6. Післяавтоматизованогорозподілусудових справ замінаголовуючогосудді у справі не допускається, крімвичерпногоперелікувипадків, встановлених Законом, Положенням та цими Засадами.

Середіншогопідставоюзаміниголовуючогосудді у справі є йоготимчасованепрацездатність, щотриваєвжепонад 21 день поспіль і лише у випадку, якщотакавідсутністьпризводить до порушенняпроцесуальнихстроків розгляду справи. Замінаголовуючогосудді у такому випадкуздійснюєтьсявідповідальною особою апарату суду на 22 день на підставідовідки, виданої службою управління персоналом, щодолучається до матеріалів справи.

7.7. Питання про відвід (самовідвід) суддіможе бути вирішено як до, так і післявідкриття провадження у справі.

Питання про відвідсуддівирішує суд, якийрозглядає справу. Суд задовольняєвідвід, якщо доходить висновку про йогообґрунтованість.

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованістьзаявленоговідводу і заява про такийвідвіднадійшла до суду за три робочідні (абораніше) до наступного засідання, вирішенняпитання про відвідздійснюєтьсясуддею, який не входить до складу суду, щорозглядає справу, і визначається у порядку, встановленому     частиноюпершою     статті32  ГПКУкраїни. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Якщозаява про відвідсуддінадійшладо судупізнішеніж за три робочідні до наступного засідання, таказаява не підлягаєпередачі на розглядіншомусудді, а питання про відвідсуддівирішується судом, щорозглядає справу.

Якщопитання про відвідсуддів порядку, визначеномучастиноютретьоюцієїстатті, неможливорозглянути в суді, в якомурозглядається справа, то справа для вирішенняпитання про відвідпередається до суду відповідноїінстанції, найбільштериторіальнонаближеного до цього суду.

Якщо на час подання заяви про відвідсудді у судіздійснюютьправосуддяменшетрьохсуддів, вирішенняпитання про відвідздійснюється в нарадчійкімнатісуддею, якийрозглядає справу чи вчиняєіншупроцесуальнудію, про щовиноситьсяухвала. У такому випадкуположеннячастинтретьої та четвертої ст. 32 ГПК України не застосовуються.

 

  1. Засади формуванняколегійсуддів у випадкунеобхідностіздійсненняколегіального розгляду справ

 

8.1. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою в суді визначається головуючий суддя із числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації . Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації  .

8.2. У разівинесеннясуддею, якийрозглядає справу одноособово, ухвали про розглядданої справи колегієюсуддів, така справа в той же день (або не пізнішенаступногоробочого дня) передається на автоматизованийрозподіл для визначеннядвохсуддів-членівколегії.

8.3. Результатом автоматичного визначення складу колегіїсуддів є протокол автоматичного визначення складу колегіїсуддів, що автоматично створюєтьсяавтоматизованою системою. До протоколу автоматично включаютьсяпрізвищасуддів, яківходять до складу колегіїіззазначеннямпрізвищаголовуючогосудді.

Протокол автоматичного визначення складу колегії роздруковується, підписується та додається до матеріалівсудової справи, крімвипадківприйняттясуддею (суддеюдоповідачем) рішення про формування та зберіганнясудової справи в електронній /змішанійформі. У такому разі протокол не роздруковується, а зберігається в матеріалах справи в автоматизованійсистемідокументообігу суду як електронний документ.

8.4. Якщозборисуддіввизначилискладипостійно-діючихколегій, то автоматизована система визначає склад колегії з числа суддів основного складу. У разінеможливостівизначитинеобхіднукількістьсуддів з числа суддів основного складу, автоматизована система визначаєсуддів, яких не вистачає, з числа резервнихсуддівданоїколегії. У разінеможливостівизначити склад колегії з числа суддів основного складу та резервнихсуддів, автоматизована система визначаєсуддів, яких не вистачає, з числа всіхсуддіввідповідного суду з урахуваннямїхспеціалізації (за їїнаявності).

Відповідно до Положення:

- постійно-діючаколегіясуддів - колегіясуддів, щоскладається      з основного складу та резервнихсуддів;

- основний склад постійно-діючоїколегії - визначенийпроцесуальнимзаконодавствомкількісний склад суддів, якіздійснюютьрозгляд справи по суті;

- резервнийсуддя (резервнісудді) постійно-діючоїколегії - суддя (судді), який (які) залучаються на замінусудді (суддів) - члена (членів) основного складу постійно-діючоїколегії (за виняткомголовуючого, судді - доповідача) у разінеможливостіостаннім (останніми) здійснюватиправосуддяабобрати участь у розгляді (продовжуватирозгляд) судових справ.

8.5. У випадкунеможливості з підстав, визначенихзаконодавством, Положенням та цими Засадами, формуванняповного складу колегіїсуддів (окрімголовуючогосудді) для розгляду конкретної справи з числа суддіввідповідноїспеціалізаціїдопускаєтьсяформуванняколегії з числа суддівіншоїспеціалізації. При цьомузмінаспеціалізаціїсудді не є підставою для здійсненняйогозаміни у складіколегії з розгляду конкретної справи.

Рішеннямзборівсуддів господарського суду Запорізької області від 15 березня 2016р. № 3 визначено, що у разінеобхідності розгляду судової справи колегієюсуддів та визначенняголовуючогосудді автоматизована система визначаєсуддів, яких не вистачає, з числа всіхсуддів Господарського суду Запорізької області без урахуванняїхспеціалізації. При цьомупостійно-діючіколегіїсуддів не утворюються.

8.6. Відповідно до визначеногопроцесуальнимзаконодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться визначеноюавтоматизованою системою колегієюсуддів. Тимчасовавідсутністьсудді-члена колегії, як правило, не може бути підставою для зміни складу колегіїсуддів.

8.7. У разінеможливостіпродовження розгляду справи одним ізсуддів-членівколегії (призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривалеперебування на лікарняномуабо у відпустцітощо) замінасудді-члена колегіїздійснюєтьсяавтоматизованою системою на підставімотивованогорозпорядженнякерівникаапарату суду (абоуповноваженої ним особи) на виконаннядоповідної записки судді-доповідача у справі з метою дотриманняпередбаченого законом строку розгляду цієї справи. Електроннийпримірник такого розпорядження вноситься до автоматизованоїсистеми не пізнішенаступногоробочого дня, щонастаєпісляйогопідписання.

8.8. Тимчасовавідсутністьсудді-члена колегії, не може бути підставою для зміни складу колегіїсуддів, крімнеможливостіпродовження розгляду справи одним ізсуддів-членівколегії у наступнихвипадках:

1) призов на військову службу;

2) відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами;

3) довготривалі (більше 14 днівпоспіль) тимчасованепрацездатність, відпустка, якізакінчуються поза межами строку розгляду справи тощо).

У разінаявностізазначенихобставинзамінасудді-члена колегіїздійснюєтьсяавтоматизованою системою на підставімотивованогорозпорядженнякерівникаапарату суду (абоуповноваженої ним особи) на виконаннядоповідної  запискиголовуючогосудді.

У випадкунадходження до суду, в рамках справи, призначеної судом до колегіального розгляду, заяв про забезпечення позову, заяв про скасування судового наказу, яківідповідно до статей 140, 158 ГПК Українирозглядаються судом в дводенний строк, замінатимчасововідсутньогосудді - члена колегіїсуддів, який в день надходженнязаявперебуває у відпустціостанній день – не здійснюється.

8.9. У разізадоволеннявідводуабосамовідводузамінасуддіздійснюєтьсяавтоматизованою системою на підставі судового рішення (ухвали) про відвід (самовідвід).

 

  1. Розподілсудових справ шляхом передачісудової справи ранішевизначеному у судовійсправісудді

 

9.1. Ранішевизначеному в судовійсправіголовуючомусудді (судді-доповідачу) передаються:

- судові справи, щонадійшлиізсудівапеляційноїабокасаційноїінстанційпісляскасуванняухвал, якіперешкоджаютьподальшому розгляду судової справи (крімухвал про закриття, припинення провадження, відкриття провадження у справі про банкрутство, відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство, перехід до наступноїсудовоїпроцедури, затвердження плану санації, визнаннянедійснимиправочинів, укладенихборжником, результати розгляду грошовихвимогкредиторів, звільнення (усунення, припиненняповноважень) арбітражногокеруючого, результати розгляду скарг на дії (бездіяльність) арбітражногокеруючого, закриття провадження у справі про банкрутство; постанов про визнанняборжникабанкрутом), а також ухвал, які не перешкоджаютьподальшому розгляду судової справи, передаютьсяранішевизначеному у судовійсправіголовуючомусудді (судді-доповідачу), ухвалуякихскасовано чи у провадженніякихперебувалаабоперебуваєсудова справа;

- заяви (клопотання), щонадійшлидо судупіслявизначеннясудді у судовійсправі;

- заяви (клопотання), подані до закінчення провадження у справі в межах однієї справи;  

- судові справи, щонадійшли для вирішенняпитання про прийняттядодаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи, за якиминадійшли заяви (клопотання), пов’язанііз виконанням судовихрішень;

- зустрічні позови та позови третіхосіб, якізаявляютьсамостійнівимогищодо предмета спору у судовійсправі, у якійвідкрито провадження, щонадійшлидо суду;

- заяви про скасуваннязаходівреагування, застосованиху межахвідповідноїсудової справи;

- позовні заяви, якінадійшлипіслязаяв про забезпечення позову до поданняпозовної заяви у разі, якщотакузаяву про забезпеченнябулозадоволено. У разіякщо в задоволенні заяви про забезпечення позову відмовлено, позовназаяварозподіляється на загальнихпідставах;

- заяви про забезпечення позову, доказів, якінадійшлипісляпозовної заяви, заяви про скасуваннязабезпечення позову, доказів;

- заяви про скасування судового наказу;

- заяви про відвід секретарю судового засідання;

- заяви про розподілвитрат на професійнуправничудопомогу (ст. ст.126- 129, 221 ГПК України);

- подання державного або приватного виконавця, якимвідкритовиконавче провадження про тимчасовеобмеженняфізичної особи – боржника у правівиїзду за межіУкраїни;

- заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключеннямвипадків, визначених законом;

- заяви про відновленнявтраченого судового провадження;

- в процедурі банкрутства заяви про повернення авансування винагороди арбітражного керуючого, у разі її подання після прийняття рішення по справі;

- в процедурібанкрутства: позовні заяви у майнових та немайнових спорах, стороною в яких є боржник; спори з позовнимивимогами до боржника та щодойого майна; спори про визнаннянедійснимирезультатіваукціону; спори про визнаннянедійсними будь-якихправочинів, укладенихборжником; заяви про визнаннянедійснимиправочинів, вчиненихборжникомпіслявідкриття провадження у справі про банкрутствоабопротягомтрьохроків, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство; заяви про покладаннясубсидіарної (солідарної) відповідальності;спори про повернення (витребування) майна боржникаабовідшкодуванняйоговартостівідповідно; спори про стягненнязаробітної плати; спори про поновлення на роботіпосадових та службовихосібборжника; інші заяви з вимогами до боржника для розгляду по суті в межах справи про банкрутство; матеріали справи, в якій стороною є боржник, щопередані з господарськихсудівабосудівіншихюрисдикцій для розгляду в межах справи про банкрутство;спори щодоіншихвимог до боржника (ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства);

9.2. У разівідсутностітимчасованепрацездатність, відрядження, відпусткатощо)  ранішевизначеного в судовійсправіголовуючогосудді (судді-доповідача) заяви, клопотання, скарги, в тому числі заяви в порядку ст. ст. 136, 137 ГПК України, ст. 197 ГПК України, щонадійшли в періодйоговідсутності, підлягають повторному автоматизованомурозподілу для вчиненняпроцесуальнихдій, якщо не проведення такого розподілупризведе до порушенняпроцесуального строку.

9.3. У разівідсутності (тимчасованепрацездатність, відрядження, відпусткатощо)  ранішевизначеного в судовійсправіголовуючогосудді (судді-доповідача), судові справи, за якиминадійшли заяви про забезпечення позову, заяви про скасування судового наказу, заяви про забезпечення  доказів, клопотання про скасуваннязустрічногозабезпечення, клопотання про скасуваннязаходівзабезпечення позову, заяви про виправлення описок та арифметичнихпомилок, заяви про винесеннядодаткового рішення, заяви про роз’яснення судового рішення, заяви (клопотання), пов’язанііз виконанням судовихрішень, в періодйоговідсутності разом іззаявами (клопотаннями), на підставідоповідної записки помічникасудді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапаратупідлягають повторному автоматизованомурозподілу для вчиненняпроцесуальнихдій, якщо не проведення такого розподілупризведе до порушенняпроцесуального строку.

Заяви про видачу наказу суду в порядку ст. 327 ГПК України, клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в порядку ст. 197 ГПК України, щонадійшли до суду в періодперебуваннясудді у відпустці, з метою недопущенняпорушеннявстановленого ГПК Українипроцесуальногостроку їх розгляду, підлягають повторному автоматизованомурозподілу на підставідоповідної записки помічникасудді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапарату суду.

У разінадходження по однійсправідекількохзаяв (клопотаньтощо),  кожнанаступназаява (клопотання тощо), яка надійшла до закінчення провадження  за попередньоюзаявою (клопотаннямтощо) передаються тому ж судді, котромубула передана перша заява (клопотання тощо) по цій же справі. Не підлягаютьпередачі в зазначеному порядку і передаютьсяранішевизначеному в справісудді заяви (клопотання, тощо), якінадійшлидо суду на момент перебуваннясудді, в провадженніякогоперебувала справа, на робочомумісці.

У разі, якщо за результатами розгляду прийнятоїпервинної заяви (клопотання тощо), пов’язанихіз виконанням судовихрішень, прийнятокінцевийпроцесуальний документ (розгляд завершено), то всінаступні заяви (клопотання тощо) в порядкувиконання судового рішення по однійсправіпідлягають повторному автоматизованомурозподілу на загальних засадах.

9.4. Якщо строк тимчасовоїнеможливостівиконанняобов’язківсуддіперевищує три дні, усі заяви (клопотання, скарги, іншідокументи), щонадійшлипротягом строку відсутностісудді, в провадженніякогоперебуває справа, на підставідоповідної записки помічникасудді за розпорядженнямкерівникаапарату суду передаються на розглядіншому складу суду.

9.5. У разі, якщо в останній день строку розгляду заяв (клопотаньтощо), виявитьсянеможливимвиконанняобов’язківсудді (тимчасованепрацездатність, відрядження, відпустка, навчаннятощо) суддеюабоголовуючим, щоїїрозглядаєздійснюєтьсяповторнийавтоматизованийрозподіл для розгляду вказаної заяви (клопотання тощо).

Разом з заявою, визначеною в пункті 9.5, передаютьсяінші заяви (клопотання тощо) по данійсправі. якщо вони знаходяться в провадженнівідсутньогосудді.

9.6. Не здійснюєтьсяповторнийавтоматизованийрозподіл справи, провадження у якійзупинене, у випадкунадходженняпід час тимчасовоївідсутностісудді заяви про поновлення провадження у справі. Справа, в якій є підстави для поновлення провадження, може бути передана для розгляду в іншомускладі суду на підставідоповідної записки помічникасудділише у випадкувідсутностісудді на роботібільше 14 календарнихднівпоспіль з моменту виникненняобставин для поновлення провадження.

9.7. Заяви про забезпечення  доказів, клопотання про скасуваннязустрічногозабезпечення, клопотання про скасуваннязаходівзабезпечення позову, щонадійшли за два робочихдні до початку відпусткисудді, якщоїїтривалість становить не меншеп’ятиробочихднів, підлягають повторному автоматизованомурозподілу на підставідоповідної записки судді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапарату суду.

9.8. Заяви про забезпечення позову, заяви про скасування судового наказу, щонадійшлидо суду за один робочий день до початку відпусткисудді, якщоїїтривалість становить не меншеп’ятиробочихднів,підлягають повторному автоматизованомурозподілу на підставідоповідної записки судді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапарату.

9.9. Заяви про виправлення описок та арифметичнихпомилок, заяви про винесеннядодаткового рішення, заяви про роз’яснення судового рішення, заяви пов’язані з виконанням судовихрішень, яківідповідно до законодавстварозглядаються судом в десятиденний строк з дня надходження, щонадійшли за п’ятьробочихднів до початку відпусткисудді, якщоїїтривалість становить не меншеп’ятиробочихднів,підлягають повторному автоматизованомурозподілу на підставідоповідної записки судді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапарату суду.

9.10. Подання державного або приватного виконавця, якимвідкритовиконавче провадження, про тимчасовеобмеженняфізичної особи – боржника у правівиїзду за межіУкраїни, яке надійшло до суду в порядку ст. 337 ГПК України в періодперебуваннясудді у відпустці  або за один робочий день до її початку, на підставідоповідної записки суддіабопомічникасудді за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапаратупідлягають повторному автоматизованомурозподілу.

9.11. Заяви, клопотання, скарги  тощо, яківідповідно до положень ГПК Українимаютьскорочені строки розгляду (десятиденний, п’ятиденний, дводенний строк), щонадійшли до суду в останній день перебуваннясудді у відпустціпередаютьсяранішевизначеному у судовійсправісудді.

9.12. Заяви про повернення судового збору, якінадійшлидо суду в періодперебуваннясудді у відпустціпередаютьсяранішевизначеномусудді в провадженніякогоперебуває справа.

9.13 У разіприпиненняврегулювання спору за участюсудді, з підстав, передбачених пунктами 1-3 частинипершої ст. 189 ГПК України, справа на підставіухвали суду за вмотивованимрозпорядженнямкерівникаапаратупередається на повторнийавтоматизованийрозподіл.

 

  1. Особливостірозподілуу справах про банкрутство та у справах, щопов’язані з ним.

 

10.1. Справа про банкрутствопідлягає повторному автоматизованомурозподілу для визначенняіншого складу суду у випадкахскасуванняухвал (постанов):

-про відкриття провадження у справі про банкрутство;

-про відмовуу відкриттіпровадження у справі про банкрутство,перехід до наступної судової процедури;

- про затвердження плану санації;

-про закриття, припинення провадження у справі про банкрутство;

-про визнанняборжникабанкрутом;

-про затвердженнямирової угоди;

-іншихухвал, якіопосередковують рух справи про банкрутство.

10.2. Справа про банкрутство не підлягаєавтоматизованомурозподілу, а передаєтьсясудді, в провадженніякого вона перебуває, у разіскасуваннявинесених ним ухвал, якіпов’язанівиключно з рухом справи та якими провадження у справі не закінчується, а самеухвал про:

-передачу справи за підсудністю;

-повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство;

-відмову у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство;

-зупинення провадження у справі;

-залишення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство без розгляду.

10.3. У разіскасуванняіншихсудовихрішень у справі про банкрутствоздійснюєтьсяавтоматизованийрозподіл справи для розгляду (нового складу) в іншомускладі суду лише у відповіднійчастині, щобуласкасована. Після розгляду (нового розгляду) справи у відповіднійчастинііншим складом суду ці матеріали приєднуються до основної справи для подальшого розгляду.

10.4. Суддя, у провадженніякогоперебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішуєвсімайнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовнимивимогами до боржника та щодойого майна; спори про визнаннянедійснимирезультатіваукціону; спори про визнаннянедійсними будь-якихправочинів, укладенихборжником; спори про повернення (витребування) майна боржникаабовідшкодуванняйоговартостівідповідно; спори про стягненнязаробітної плати; спори про поновлення на роботіпосадових та службовихосібборжника; спори щодоіншихвимог до боржника.

10.5. Всі спори стосовноборжника в справі про банкрутствопідлягаютьпередачіранішевизначеномусудді (колегіїсуддів) у справі про банкрутствоборжника.

 

  1. Повторнийавтоматизованийрозподілсудових справ міжсуддями

 

11.1. Підставами повторного автоматизованогорозподілу справи є:

11.1.1. випадкивизначені законом з метою заміни одного, декількохсуддівабовсього складу суду (задоволеннявідводуабосамовідводу);

11.1.2. постійнанеможливістьвиконаннясуддею, в провадженніякогоперебуває справа, абоякий є головуючим у складіколегіїсуддів, обов’язківсудді (відставка, звільнення, переведення в інший суд, закінченняповноваженьсудді, смерть тощо);

11.1.3. неправильненалаштування табеля робочихднівсуддів.

11.1.4. очевидніпомилки в налаштуванняхавтоматизованоїсистемиділоводства суду при автоматизованомурозподілі справ, щопризвели до порушення порядку визначеннясудді (колегіїсуддів) для розгляду справи (помилковевизначенняспеціалізації спору під час реєстраціїпозовної заяви (заяви), за умовиякщосуддею, якомурозподіленоданузаяву, не вчинено процесуальнихдій у справі);

11.2.Повторнийрозподіл не здійснюється у разі: зміниспеціалізаціїсудді (головуючогоколегіїсуддів) по справі станом на час надходженнязаяв, скарг, іншихдокументів, якіпотребують судового розгляду; розгляду заяв про відстрочку, розстрочку, зміну способу виконання судового рішення; про визнання виконавчого документа таким, що не підлягаєвиконанню; скарг на дії (бездіяльність) виконавців, в яких судом апеляційноїабокасаційноїінстанціїскасовано рішення суду і постановлено нове рішення.

11.3. У випадкуповернення справи після перегляду касаційноюінстанцією, за наслідкамиякогоскасованаухваламісцевого суду (окрімухвалипро закриття, припинення провадження) з направленням справи на новийрозгляд в певнійчастині, але без зазначенняслів “в іншомускладі суду”, така справа передаєтьсясудді, в провадженніякогоперебувала справа, без здійсненняавтоматизованогорозподілу.

11.4. У випадкуповернення справи після перегляду апеляційноюінстанцією, за наслідкамиякогоскасованаухваламісцевого суду (окрімухвали про закриття, припинення провадження), така справа передаєтьсясудді, в провадженніякогоперебувала справа, без здійсненняавтоматизованогорозподілу.

11.5. У випадкутимчасовоїнепрацездатності, відрядження, відпусткитощосуддіна строк, що не приводить до порушеннястроківвирішення справи, повторнийавтоматизованийрозподіл не проводиться.

У випадкутимчасовоїнепрацездатності, відрядження, відпусткитощосуддіна строк, щопризводить до порушеннястроківвирішення справи, а суддяперебуває у відпустці, на лікарняному, у відрядженнітощо – така справа підлягає повторному авто розподілу в останній день строку розгляду справи.

Контроль за обчисленнямстроків розгляду, зазначених у цьомупункті, судових справ покладається на помічниківсуддів, якізобов’язанінадаватисудові справи для здійснення повторного автоматизованогорозподілу справи за день до настання граничного строку, але не ранішедатипризначення справи до розгляду.

11.6. Результатом повторного автоматизованогорозподілусудової справи є протокол повторного автоматизованогорозподілусудової справи міжсуддями Господарського суду Запорізької області, що автоматично створюєтьсяавтоматизованою системою, роздруковується, підписується та додається до матеріалівсудової справи, крімвипадківприйняттясуддею (суддеюдоповідачем) рішення про формування та зберіганнясудової справи в електронній /змішанійформі. У такому разі протокол не роздруковується, а зберігається в матеріалах справи в автоматизованійсистемідокументообігу суду як електронний документ.

 

 

  1. Особливостівнесеннявідомостейщодонабраннясудовимрішеннямзаконноїсили

 

12.1. До автоматизованоїсистемивносятьсявідомостіщодонабраннясудовимрішеннямзаконноїсилисуддею, головуючимсуддею, в провадженніякогоперебуває/ла справа.

12.2. У випадкуякщо станом на день набраннясудовимрішеннямзаконноїсиливиявитьсянеможливимвиконаннясуддею, в провадженніякогоперебуває/ла справа обов’язківсудді (тимчасованепрацездатність, відрядження, відпустка, навчаннятощо), відомостіщодонабраннясудовимрішеннямзаконноїсиливносяться ним невідкладнопісляприпиненняцихобставин.

12.3. У разіпостійноїнеможливостівиконанняобов’язківсуддісуддею, в провадженніякогоперебуває справа, або в іншихвипадках, щоперешкоджаютьвнесеннювідомостей про набраннясудовимрішеннямзаконноїсилицимсуддею, відповіднівідомостівносятьсявідповідальною особою визначеною наказом голови суду.

 

  1. Прикінцеві положення

 

13.1. Збори суддів Господарського суду Запорізької області за необхідності, але не рідше одного разу на рік, заслуховують керівника апарату суду з питань функціонування автоматизованої системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів.

13.2. Інформаціящодо стану навантаження на кожного суддювідповідного суду є відкритою для суддівцього суду та не може бути обмежена.

13.3. Ці Засади набираютьчинності з дня вказаного в рішеннізборівсуддів, про їхзатвердження, а якщо про це не вказано в рішеннізборівсуддів, з наступногоробочого дня, щослідує за днем їхзатвердження.

13.4. З моменту набраннячинностіцими Засадами всі рішення зборівсуддів, щостосуються порядку визначеннянавантаженнясуддів та іншихпитань, щобезпосередньопов’язані з функціонуваннямавтоматизованоїсистемидокументообігу суду, вважаються такими, щовтратиличинністьякщо вони суперечатьцим Засадам.

 

 

 

 

2024