flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОЛОЖЕННЯ ПРО АПАРАТ СОЛОМ’ЯНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. КИЄВА

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів Солом’янського  районного суду м. Києва

№1/2021 від 15 січня 2021 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО АПАРАТ СОЛОМ’ЯНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. КИЄВА

І.  Загальні положення

  1. Це Положення визначає порядок організації роботи апарату Солом’янського районного суду м. Києва (далі - апарат суду).
  2. Апарат суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснює організаційне забезпечення роботи суду.
  3. У своїй діяльності апарат суду керується Конституцією України, законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Кодексом законів про працю України, іншими кодексами та законами України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, Положенням про апарат суду, рішеннями Ради суддів України, рішеннями зборів суддів, а також наказами й розпорядженнями голови суду та керівника апарату суду.
  4. Голова суду контролює ефективність діяльності апарату суду, погоджує призначення на посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду, вносить в установленому порядку подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства.
  5. Положення про апарат суду розробляється керівником апарату суду на підставі Типового положення про апарат суду та затверджується зборами суддів Солом’янського районного суду м. Києва.

Положення про апарат Солом’янського районного суду м. Києва не може суперечити Типовому положенню про апарат суду.

  1. Структура та штатна чисельність апарату (штатний розпис) суду затверджуються територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у м. Києві.

Структура, штатна чисельність та розроблений на підставі них штатний розпис апарату суду затверджується за погодженням з головою суду в межах обсягу видатків на утримання суду.

Структура апарату суду розробляється на підставі Типової структури апарату місцевого суду, затвердженої Державною судовою адміністрацією України, з урахуванням особливостей організаційного забезпечення діяльності суду.

  1. Правовий статус працівників апарату суду визначається законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», іншими актами законодавства України.

Правовий статус та умови діяльності помічника голови суду та помічника судді визначаються також Положенням про помічника судді, затвердженим рішенням Ради суддів України.

Правовий статус та умови діяльності судового розпорядника визначаються також Положенням про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників, затвердженим Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Вищою радою правосуддя.

Посадові інструкції працівників апарату суду розробляються на підставі затверджених Державною судовою адміністрацією України типових посадових інструкцій працівників апарату суду і положень про структурні підрозділи апарату суду та Типового положення про апарат суду. Посадові інструкції працівників апарату суду затверджуються керівником апарату суду.

  1. Основні функції апарату суду
  2. Відповідно до основних завдань, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів», апарат суду:
  1. Апарат суду очолює керівник апарату суду.

Керівника апарату суду за погодженням з головою суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у м. Києві.

Керівник апарату суду має двох заступників, яких за погодженням з головою суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у м. Києві.

 

На посаду керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду призначається особа, яка відповідає вимогам до професійної компетентності для зайняття посади, які складаються із загальних і спеціальних вимог, а саме:

Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад керівника апарату суду та його заступників визначаються начальником територіального управління Державної судової адміністрації України у м. Києві, на підставі типових вимог, затверджених Державною судовою адміністрацією України.

  1. Заохочення або накладення дисциплінарного стягнення стосовно керівника апарату суду, застосовуються начальником територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві за поданням голови суду.
  2. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.

Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі (крім помічника голови суду, помічників суддів, прес-секретаря, працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників) і в порядку переведення державних службовців відповідно до законодавства про державну службу.

Призначення на посаду та звільнення з посади помічника голови суду та помічників суддів здійснюється відповідно до Положення про помічника (помічників) судді.

Помічник голови суду та помічники суддів підзвітні керівнику апарату суду щодо дотримання Правил поведінки працівника суду, трудової дисципліни, правил техніки безпеки, охорони праці та з інших питань, визначених Положенням про помічника судді.

  1. Керівник апарату суду відповідно до наданих повноважень:

телекомунікаційної системи (до початку її функціонування - автоматизованої системи документообігу суду), автоматизованого розподілу справ між суддями;

  1. Керівник апарату суду в межах повноважень, наданих йому законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», видає накази й розпорядження.

Керівникові апарату суду головою суду може бути надано право першого підпису в порядку, встановленому законодавством.

  1. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність та звітує/інформує у разі необхідності перед зборами суддів за належне організаційне забезпечення суду, суддів і судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, автоматизованого розподілу справ між суддями (до початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи), а також згідно із законодавством - за належний рівень службової та трудової дисципліни в апараті суду.
  2. Керівник апарату суду підзвітний зборам суддів суду, які можуть висловити йому недовіру, що має наслідком звільнення його з посади.
  3. На час відсутності керівника апарату суду чи неможливості здійснювати ним свої повноваження з інших причин його обов'язки виконує заступник керівника апарату суду, визначений відповідним наказом керівника апарату суду про розподіл обов’язків, а за відсутності такого наказу один із заступників керівника апарату суду, який має більший стаж роботи в апараті суду, про що головую суду видається наказ.
  4. У разі тимчасової відсутності заступників керівника апарату суду виконання обов'язків за посадою відсутнього керівника апарату суду покладається на одного з працівників апарату суду, крім бухгалтера і працівника режимно-секретного підрозділу (за наявності), наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у м. Києві за поданням голови суду.
  5. Керівник апарату суду та його заступники мають посвідчення, що підтверджують їх особу й повноваження.

Посвідчення керівника апарату суду та його заступників підписує начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у м. Києві.

  1. Щорічні основні та додаткові відпустки, інші відпустки керівнику апарату суду, його заступникам надаються відповідно до вимог законів України «Про державну службу» і «Про відпустки».

Накази про відпустки керівника апарату суду та заступників керівника апарату суду видає керівник апарату за погодженням із головою суду згідно із затвердженим головою суду графіком відпусток.

ІV. Структура апарату суду

  1. В апараті суду можуть утворюватися структурні підрозділи з урахуванням положень законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу». Структурні підрозділи здійснюють свої функції на підставі відповідних положень, затверджених керівником апарату суду.

Самостійний відділ – структурний підрозділ одногалузевого або однофункціонального спрямування. Самостійний відділ утворюється із штатною чисельністю не менш як 4 працівники. Відділ очолює начальник.

Начальник відділу може мати заступника. Така посада вводиться в разі, якщо чисельність працівників у відділі понад 5 одиниць. Якщо чисельність відділу становить понад 10 одиниць, то заступників начальника може бути не більше двох.

В апараті суду утворено відділ кадрової роботи та управління персоналом, відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія), відділ організаційного забезпечення розгляду кримінальних справ, відділ організаційного забезпечення розгляду цивільних та адміністративних справ, відділ організаційного забезпечення розгляду справ про адміністративні правопорушення.

Положення про відповідні відділи розробляється та затверджуються керівником апарату суду, шляхом видачі відповідного наказу.

  1. В апараті суду обов’язки прес-секретаря наказом керівника апарату покладаються на працівника апарату суду, який забезпечує розвиток інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, ЗМІ, сприяє формуванню позитивного іміджу діяльності суду.
  2. В апараті суду залежно від чисельності персоналу та в межах фонду оплати праці апарату суду можуть утворюватися інші структурні підрозділи, у тому числі з функціями служб, діяльність яких передбачена законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу».

До складу структурних підрозділів апарату суду можуть входити посади працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників.

  1. Визначення переліку посад працівників апарату суду, які виконують функції з обслуговування, здійснюється на підставі критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.
  2. У разі недоцільності утворення в апараті суду структурного підрозділу для виконання окремих функцій вводяться посади відповідних спеціалістів.
  3. Працівники апарату суду зобов'язані виконувати завдання та обов’язки, визначені в посадових інструкціях, наказах, положеннях про структурні підрозділи апарату суду й цьому Положенні, дотримуватися Правил внутрішнього службового розпорядку, Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду, Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, правил техніки безпеки, вимог інших документів, які регламентують роботу суду, а також постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності.

Державні службовці зобов’язані дотримуватися вимог Закону України «Про державну службу», Закону України «Про запобігання корупції».

  1. За невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання посадових обов'язків, визначених Законом України «Про державну службу» та іншими актами законодавства, посадовою інструкцією, наказами, а також порушення правил внутрішнього службового розпорядку, правил внутрішнього трудового розпорядку, правил поведінки працівника суду, Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, правил техніки безпеки та інше порушення службової дисципліни, працівник апарату суду притягається до відповідальності згідно із законом.
  2. Працівники апарату суду мають посвідчення, що підтверджують їх особу й повноваження. Посвідчення працівників апарату суду підписуються керівником апарату суду.

Зразки посвідчень працівника апарату суду затверджує Державна судова адміністрація України.

  1. Призначення на посади державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, працівників патронатної служби, робітників, умови оплати праці, заохочення та соціальні гарантії працівників апарату суду регулюються нормами законодавства про державну службу з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом законів про працю України, іншими актами законодавства.
  2. Відпустки працівникам апарату суду надаються в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України, законами України «Про державну службу», «Про відпустки».

Працівникам апарату суду, які займають посади патронатної служби, відповідно до статті 92 Закону України «Про державну службу», виконують функції з обслуговування, робітникам крім щорічної основної відпустки тривалістю 24 календарні дні, може надаватися відповідно статті 8 Закону України «Про відпустки» щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку в суді залежно від часу зайнятості працівника апарату суду в цих умовах.