flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся шостий тренінг “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей»

30 квітня 2024, 13:58
     Суддя  Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко виступив тренером під час реалізації проєкту Ради Європи "Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні”, який проходив у співпраці з Офісом Генерального прокурора та Тренінговим центром прокурорів України  в ході шостого тренінгу “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей”, що відбувся з 23 по 26 квітня 2024 року у місті Київ.
    Тренінг об’єднав 27 представників і представниць органів прокуратури, слідчих, дізнавачів, ювенальної превенції, органів пробації, адвокатів системи безоплатної правової допомоги, установ виконання покарань та місць попереднього ув’язнення, служб у справах дітей, органів опіки та піклування, установ та закладів для дітей для проходження соціально-психологічної реабілітації, що працюють у м. Житомирі та Житомирській області.
    В цілому Проєктом протягом жовтня 2023 - квітня 2024 рр. була проведена серія з 6-ти аналогічних тренінгів для мультидисциплінарних команд м. Києва, м. Черкаси, м. Кропивницького, м. Львова, м. Чернівців та м. Житомира. Метою тренінгів стало напрацювання дитиноцентрованих підходів та ефективних алгоритмів міжвідомчої взаємодії. Протягом чотирьох днів тренінгів учасники і учасниці складали загальні алгоритми взаємодії з залученням всіх дотичних суб'єктів на прикладі реального кейсу під час досудового розслідування, на кожній стадії судового розгляду та на стадії завершення контакту дитини з системою правосуддя, дружнього до дитини.
   В результаті серії тренінгів 156 представників (110 жінок, 46 чоловіків) отримали нові знання та навички. Тренінг отримав дуже позитивні відгуки від учасників.
   Метою тренінгів також є впровадження в практичну діяльність стандартів моделі ефективної міжвідомчої взаємодії в процесі реалізації Пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність, на виконання Спільного наказу Офісу Генерального Прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики України.
    Тренінгова програма базувалась на трьох модулях:
- Модуль 1. Основи правосуддя, дружнього до дитини, включаючи відповідні стандарти Ради Європи.
- Модуль 2. Міжвідомча взаємодія, як фундаментальна засада правосуддя дружнього до дитини.
- Модуль 3. Впровадження дитиноцентрованих підходів та застосування процедур і практик, дружніх до дітей, на основі конкретних сценаріїв.
  Проєктом спільно з Офісом Генерального прокурора передбачається подальша інституціоналізація навчальної програми з моделі реагування міжвідомчої співпраці "Директиви у кримінальних провадженнях за участі дітей" задля забезпечення довготривалого впливу під час війни та у післявоєнний період. Це також передбачає зміну підходів і методів роботи, впровадження правових, політичних та інституційних реформ, які потребують тривалого часу для того, щоб бути стійкими.
  Такий тренінговий курс був розроблений командною експертів Ради Європи – Павлом Пархоменком, Іриною Урумовоюта Людмилою Гриценко.
  Проєкт Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні» впроваджується Радою Європи в межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.
 
 Детальніше про тренінг можна дізнатись на сайті Офісу Ради Європи в Україні у розділі "Новини та Заходи".