flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

УЗАГАЛЬНЕННЯ роботи Новоушицького районного суду Хмельницької області щодо розгляду кримінальних проваджень про злочини проти життя та здоров’я особи за І півріччя 2014 року.

 УЗАГАЛЬНЕННЯ

роботи Новоушицького районного суду Хмельницької області щодо  розгляду кримінальних проваджень про злочини проти життя та здоровя особи за І півріччя 2014 року.

Відповідно до плану роботи Новоушицького районного суду Хмельницької області на ІІ півріччя 2014 року узагальнено практику розгляду кримінальних проваджень про злочини проти життя та здоровя особи за І півріччя 2014 року.

В ході проведення дослідження встановлено, що за І півріччя 2014 року до суду надійшло 31 кримінальне провадження, з них 2 за попередній рік.

Із 31 кримінального провадження протягом досліджуваного періоду розглянуто 24. При цьому, розглянуто 9 кримінальних проваджень щодо злочинів проти життя та здоровя особи за ст. 116, ч.1 ст.122, ч. ч.1, 2 ст.125 КК України стосовно 8 осіб.

Із вказаних справ:

-  із постановленням вироку - 3 кримінальні провадження, стосовно 3 осіб;

-  закрито - 5 кримінальних проваджень, стосовно 5 осіб;

-  обвинувальний акт повернуто прокурору – 1 кримінальне провадження, стосовно 1 особи.

В 5 кримінальних провадженнях за ч.1 ст.122, ч. 1 ст.125 КК України стосовно 5 осіб провадження закриті у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.

В кримінальному провадженні стосовно громадянина Т. обвинуваченого за ст.116 КК України, ухвалою суду обвинувальний акт повернуто прокурору у зв’язку з тим, що він не відповідає вимогам п.3 ч.2 ст.291 КПК України,  оскільки  прокурором  не перевірена правомірність  залучення до участі в справі в якості потерпілого С. Апеляційну скаргу прокурора на дану ухвалу апеляційним судом Хмельницької області залишено без розгляду, ухвалу без змін.

Згодом, вироком Новоушицького районного суду від 08 вересня 2014 року обвинуваченого Т. визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого  ст.116 КК України та обрано покарання у виді  п»яти  років позбавлення волі.

Стосовно інших 2 кримінальних проваджень то вироком від 29 травня 2014 року громадянку  І. визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.125 КК України і призначено  покарання  у виді  ста  годин громадських робіт та вироком від  26 червня 2014 року громадянина З. визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України, призначено покарання у виді штрафу розміром 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1360 гривень.  

З осіб, які притягувались до кримінальної відповідальності  можна виділити наступні категорії:

-  непрацюючі – 8;

-  працюючі – 0;

-  жінки – 1;

-  чоловіки – 7;

-  судимі – 1;

-  не судимі –7.

Аналіз діяльності органу досудового слідства свідчить про те, що кримінальні провадження проти здоров’я та життя були розслідувані, загалом, повно та об’єктивно: були встановлені час, місце, спосіб, мотиви вчинення злочинних дій. Проте, у справі 670/188/14-к по обвинуваченню Т. за 116 КК України прокурором не перевірена правомірність  залучення до участі в справі в якості потерпілого С., що призвело до повернення обвинувального акта.

Також не було виявлено випадків неправильної кваліфікації дій осіб, що обвинувачувались у злочинах проти життя та здоров’я особи і випадків порушення строків розслідування у досліджений період.

При призначенні справ зазначеної категорії до розгляду були дотримані ст. ст. 314, 316 КПК України щодо строків призначення справи до підготовчого засідання та до судового розгляду. При судовому розгляді кримінальних проваджень про злочини проти життя та здоров’я, з метою всебічного дослідження зібраних по справах матеріалів та винесення обґрунтованого рішення, судом ретельно перевірялися всі фактичні обставини справи, направленість умислу, мотиви, ціль, наслідки і характер дій підсудних, був встановлений причинний зв’язок між діями підсудних та настанням тяжкості тілесних ушкоджень, що настали.

При призначенні покарання за вчинення злочинів проти життя та здоров’я суд керувався закріпленими в КК нормами про систему і види, підстави і порядок призначення покарання, передусім ст. 65 КК України. При призначенні покарання враховувався характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, особа винного і обставини справи, що пом’якшують і обтяжують покарання. Крім того, Новоушицьким районним судом було забезпечено виконання основного завдання кримінального процесу із забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб за вчинений злочин винні понесли справедливе покарання.

 

Узагальнення підготував

помічник голови суду                                               А.В. Кривовяз