flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол №11

 

 

 Протокол № 11

 

 

 

оперативної наради навчання працівників

 

 

Хмільницького міськрайонного суду

 

 

 

11 червня 2013 року

 


   На нараді присутні: 24 працівника суду.

 

План навчання: Вивчення Інструкції про порядок роботи технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження)..


З доповіддю по даному питанню виступив головний спеціаліст з ІТ Гончарук- Аліфанов А.І.


В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Власюк М.І., заступник керівника апарату суду Деркач Л.О., старший секретар суду Фігурська Н.А., секретар судового засідання Коломієць В.О.


Обговоривши питання відзначили що, відеоконференція – це телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо- та відеоінформацією у реальному масштабі часу з урахуванням керуючих даних.


Календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України. Учасники судового процесу (кримінального провадження), на підставі рішення суду, беруть участь у процесуальній дії в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законодавством. Порядок проведення процесуальної дії у режимі відеоконференції, за участю осіб, які тримаються в установах попереднього ув’язнення або установах виконання покарань, затверджується спільним наказом Державної судової адміністрації України та відповідного органу державної влади.


Обов’язки щодо здійснення організаційних заходів, пов’язаних із функціонуванням системи відеоконференції у суді покладаються на керівника апарату суду Власюка М.І.


Секретар судового засідання, працює з технічними засобами відеозапису під час проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції до початку судового засідання, під час якого проводитимуться процесуальні дії у режимі відеоконференції, зобов’язаний:


- активувати технічні засоби відеозапису, зареєструватись у системі;


- перевірити наявність вільного місця на внутрішньому носії відеозапису;


- перевірити працездатність технічних засобів відеозапису, а також провести тестування пристроїв (мікрофони, камери тощо) та впевнитись, що вони працюють нормально, а відеоконференція і її запис здійснюється правильно.


У разі виявлення ознак непрацездатності технічних засобів відеозапису, а також у випадку неможливості налагодження їх коректної роботи, секретар зобов’язаний терміново повідомити про такі обставини головуючого (слідчого суддю), адміністратора та керівника апарату суду.


Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу (кримінального провадження) має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання (судового провадження), ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені процесуальним законодавством.


У разі неможливості проведення процесуальної дії в режимі відеоконференції у зв’язку з обставинами, які виключають можливість її проведення (тривала хвороба учасника судового процесу, наявність відповідного клопотання до суду тощо), а також у випадку наявності технічних неполадок, що перешкоджають проведенню процесуальної дії в режимі відеоконференції, суди повідомляють один одного про це засобами телефонного зв’язку, шляхом направлення телефонограми, яка складається секретарем та приєднується до матеріалів справи (кримінального провадження).


Після закінчення проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції секретар повинен:

- здійснити запис відеофонограми на носії відеозапису створивши архівну та робочу копії;


- перевірити якість запису архівної копії;


- архівну та робочу копії долучити до матеріалів справи (кримінального провадження);


- вилучити відеограму з технічного засобу відеозапису.


Секретар не повинен залишати без нагляду технічні засоби відеозапису, передавати іншим особам пароль або електронний ключ, допускати інших осіб до роботи з технічними засобами відеозапису, крім випадків передбачених процесуальним законодавством.


Після закінчення процесуальної дії у режимі відеоконференції секретар, зобов’язаний заблокувати технічні засоби відеозапису або вийти з відповідної програми. Файл із записом відеоконференції зберігається тимчасово на технічному засобі відеозапису та не може бути видалений, до моменту створення архівної та робочої копії.


Примірники відеофонограми записуються у вигляді архівної та робочої копій на окремі DVD –диски.


Архівна копія після завершення розгляду справи (матеріалів кримінального провадження) зберігається в архіві того суду, який створив відеофонограму разом з упаковкою, в якій вони надійшли.


Робоча копія в окремому конверті додається до судової справи (матеріалів кримінального провадження).


Нарада постановила:


1. Подану інформацію взяти до відома.


2. Головному спеціалісту з ІТ Гончарук- Аліфанову А.І. відновлювати працездатність технічних засобів відеозапису у разі виявлення секретарями судового засідання ознак непрацездатності технічних засобів відеозапису.


3. Секретарям судового засідання під час роботи з технічними засобами дотримуватись вимог «Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження)».


 

 

 

4. Контроль за виконанням постанови покласти керівника апарату Хмільницького міськрайонного суду Власюка М.І.

 


Керівник апарату

Хмільницького міськрайоннго суду М.І. Власюк


Секретар Н.А. Фігурська