Експертиза у сфері інтелектуальної власності

 Судові експертизи та експертні дослідження у сфері інтелектуальної власності проводяться за наступними напрямками: 

13.1. 1. Дослідження, пов’язані з літературними, художніми творами та інші;

13.1. 2. Дослідження, пов’язані з комп’ютерними програмами і компіляціями даних (базами даних);

13.2. Дослідження, пов’язані з виконаннями, фонограмами, відеограмами, програмами (передачами) організацій мовлення;

13.3. Дослідження, пов'язані з винаходами і корисними моделями;

13.4. Дослідження, пов'язані з промисловими зразками;

13.5.1. Дослідження, пов'язані з сортами рослин;

13.6. Дослідження, пов'язані з комерційними (фірмовими) найменуваннями, торговельними марками (знаками для товарів і послуг), географічними зазначеннями;

13.9. Економічні дослідження у сфері інтелектуальної власності.

     

Цей напрямок судової експертизи має лише йому притаманні об’єкти дослідження – об’єкти права інтелектуальної власності, що за своєю природою є нематеріальними об’єктами, які набувають правової охорони при дотриманні всіх установлених законодавством умов і фіксації в певній об’єктивній (матеріальній) формі.

     

 Предметом судової експертизи у сфері інтелектуальної власності є фактичні дані та обставини справи про властивості, ознаки, закономірності створення й використання об’єктів інтелектуальної власності, їх вартість, завдані збитки та економічні операції щодо цих об’єктів, які мають значення для досудового розслідування чи судового провадження й установлюються шляхом застосування спеціальних знань у визначеному законом порядку.

       

Завдання, що ставляться на вирішення судового експерта, формуються виходячи із необхідності встановлення певних об’єктивних фактичних даних, які мають практичне значення для з’ясування істини у справі. Ці завдання визначаються питаннями, поставленими перед судовим експертом або в порядку експертної ініціативи.          


 
Основними завданнями цього класу експертизи є:

1) виявлення й оцінювання властивостей і ознак об’єктів інтелектуальної власності, а саме:

визначення в об’єкті дослідження ознак об’єкта інтелектуальної власності;

дослідження відповідності об’єкта критеріям, необхідним для надання правової охорони (новизна, промислова придатність тощо);

установлення факту використання сукупності ознак об’єкта інтелектуальної власності;

установлення факту відтворення об’єкта авторського права тощо;

2) визначення вартості майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та розрахунок збитків, завданих у результаті порушення прав на них, тощо.

       

Фахівці Центру є висококваліфікованими атестованими судовими експертами, що внесені до реєстру судових експертів та мають багаторічний практичний досвід проведення судових експертиз у сфері інтелектуальної власності.